xlogdansk.pl

Twój ulubiony blog ogólnotematyczny

Otwierasz swój własny salon manicure i zastanawiasz się, jakie wyposażenie powinno się w nim znaleźć? Chcesz, aby Twój gabinet kosmetyczny kojarzył się klientkom z najwyższą jakością usług? Poniżej przedstawiona została grupa elementów, które powinny znajdować się w każdym profesjonalnym salonie manicure. Proponowane rozwiązania łączą w sobie funkcjonalność i estetyczny wygląd.

Biurko do manicure

Najważniejszym elementem, który musi wchodzić w skład wyposażenia profesjonalnego salonu, jest biurko do manicure. Powinno mieć odpowiednią wielkość, co znaczy, że nie może być za małe, aby stylizowanie na nim paznokci przebiegało w komfortowych warunkach zarówno dla kosmetyczki, jak i dla klientki.

Materiał, z którego powstają tego typu meble, powinien być wytrzymały oraz łatwy w czyszczeniu. Najwyższej klasy tworzywa wykorzystane do produkowania biurek do manicure gwarantują korzystną prezencję, która świetnie wpasuje się w klimat danego salonu. Estetyczny wygląd tego mebla jest niezwykle ważny, w końcu znajdować się będzie w samym centrum gabinetu.

Należy pamiętać, aby dopasować wysokość mebla do wzrostu kosmetyczki, aby nie musiała spędzać kilku godzin pracy, przyjmując niekomfortowe pozycje. Biurko do manicure z szafkami dostarczy więcej miejsca do przechowywania, będzie więc najlepszym rozwiązaniem do małych przestrzeni. Natomiast mebel składający się z samego blatu i nóżek świetnie podkreśli minimalistyczny charakter danego salonu oraz doda mu elegancji.

Fotele

Przy biurku znajdować się powinny dwa wygodne fotele – jeden dla kosmetyczki, a drugi dla klientki, która zdecydowała się skorzystać z jej usług. Podobnie jak biurka, te meble także powinny być łatwe w czyszczeniu. Warto zdecydować się na wyprofilowane siedziska, które oprócz ciekawego wyglądu stworzą kosmetyczce idealne warunki do pracy, a klientce pozwolą się w pełni zrelaksować.

Lampka biurkowa

Bardzo ważnym elementem wyposażenia kosmetyczki jest lampka biurkowa. Pozwoli na dostrzeżenie najmniejszych detali, dzięki czemu zapewni komfortowe warunki w trakcie tworzenia starannych stylizacji na paznokciach. Warto zaopatrzyć się w lampkę z regulowaną konstrukcją, która pozwala skierować snop światła w wybrane miejsce.

Pochłaniacz pyłu

Istotnym w kontekście utrzymania odpowiedniego poziomu higieny pracy elementem jest pochłaniacz pyłu. Podczas przygotowywania płytki paznokcia i nakładania na nią różnych preparatów w powietrzu unosi się duża ilość drobinek i zanieczyszczeń, które mają niekorzystny wpływ na zdrowie. Pochłaniacz absorbuje resztki produktów użytych do stylizacji, a także wszelkie alergeny czy drobnoustroje, pozostawiając oczyszczone powietrze. Taki gadżet na pewno doceni nie jedna klientka.

Miejsce do przechowywania

Szafki, półki, szuflady – w salonie kosmetycznym powinno być ich dużo, aby każdy kosmetyk miał zapewnione swoje miejsce. Należy zadbać o takie dobranie mebli, żeby nie trzeba było poświęcać zbyt dużo czasu na znalezienie danego produktu. Wszystko musi znajdować się na wyciągnięcie ręki, warto więc zrezygnować z bardzo głębokich szuflad czy szaf. Meble powinny zostać dobrane do oczekiwanego wystroju, aby tworzyły spójną całość.