xlogdansk.pl

Twój ulubiony blog ogólnotematyczny

Zastanawiasz się, czym zajmuje się personalny asystent lub personalna asystentka? Szukasz informacji o zakresie obowiązków osoby zatrudnionej jako prywatny asystent? A może ciekawi cię, kiedy opłaca się zatrudniać prywatną asystentką? Sprawdź, co warto wiedzieć o prywatnych asystentach, dla kogo to świetne rozwiązanie i jakie zadania można powierzyć osobie na tym stanowisku.

Kim jest prywatny asystent oraz prywatna asystentka?

Osoby asystujące mogą mieć różny zakres obowiązków, w zależności od sporządzonej umowy. Stanowiska prywatnych asystentów to popularna forma zatrudnienia w firmach i przedsiębiorstwach dla osób, które wspierają pracowników w codziennych zadaniach i organizacji pracy. Osoba na stanowisku asystenckim zwykle ma wysokie zdolności organizacyjne, wykazuje dobre umiejętności działania pod presją i wysokie umiejętności interpersonalne. Zwykle na takie stanowiska jest poszukiwana osoba kompetentna, obeznana w rozwiązywaniu konfliktów i skora do oferowania różnych rozwiązań.

Praca asystentów i asystentek nie ogranicza się jednak wyłącznie do firm i biur. Na takich stanowiskach zatrudniają także osoby prywatne. Personalna asystentka lub asystent u osoby prywatnej i właścicieli jednoosobowej działalności gospodarczej, pomagają zorganizować grafik, wykonać wszystkie zaplanowane zadania, zarządzać planami zadań i asystują nawet w tak błahych sprawach, jak dogadanie się z kimś, kiedy zdarzy się stłuczka na parkingu.

W jakich zadaniach personalna asystentka lub prywatny asystent?

Personalna asystentka lub personalny asystent pomaga nie tylko z zarządzaniem czasem. To również osoba, której można zlecić uporządkowanie korespondencji, kontakt z klientami lub obserwatorami na kontach społecznościowych, załatwienie spraw urzędowych i pomoc przy aktualnych wyzwaniach i projektach. Osoba na stanowisku asystenckim to ogromna pomoc w trakcie przeprowadzek, intensywnego okresu w pracy i przed świętami oraz innymi dużymi okazjami. Personalny asystent lub asystencka pomaga także przy sytuacjach nieprzewidzianych, takich jak stłuczka na parkingu, odwołany lot, konieczność przearanżowania grafiku lub organizacji różnych spraw w przypadku nagłej hospitalizacji.

Osoba na stanowisku asystenckim to ktoś, kto odciąża z codziennych obowiązków i pomaga oddelegowywać niektóre zlecenia. Asystent przydaje się zarówno na stałe, jak i jako doraźna pomoc w tak zwanych gorących okresach.

Co jeszcze warto wiedzieć o asystentach i asystentkach personalnych?

Zatrudnianie prywatnych asystentów i prywatnych asystentek staje się coraz modniejsze. Pojawiają się też nowe warianty tego stanowiska, na przykład wirtualni asystenci i wirtualne biura. To znakomite rozwiązanie dla osób, które nie wiedzą, czy delegowanie zadań jest rozwiązaniem dla nich i czy będą w stanie funkcjonować z pomocą dodatkowej osoby. W razie wątpliwości zawsze można zatrudnić osobę asystencką na próbę i ocenić, czy jest to rozwiązanie korzystne dla obu stron. Wirtualnych asystentów, jak i asystentów personalnych można znaleźć na portalach z ogłoszeniami o pracę, na grupach zrzeszających osoby asystencki w mediach społecznościowych lub poprzez polecenia wśród znajomych.

Wirtualni asystenci to także znakomite rozwiązanie dla introwertyków, którzy nie lubią interakcji bezpośredniej z innym człowiekiem. Współpraca z wirtualnymi asystentami może się odbywać wyłącznie drogą mailową i poprzez ustalenia przesyłane w inny sposób. Posiadanie wirtualnych asystentów dla osób stroniących od kontaktów z ludźmi to także szansa na oddelegowanie wszystkich spotkań twarzą w twarz z klientami i kontrahentami. Wszystkie założenia trzeba zawrzeć w odpowiedniej umowie. Osoby asystenckie powinny mieć jasno zarysowane godziny pracy – nawet korzystając prywatnie z usług prywatnych asystentów, należy szanować ich czas wolny od pracy. Przejrzyste warunki i jasno określony czas pracy wpłynie korzystnie na jakość współpracy. W umowie należy też uregulować kwestię ewentualnych nadgodzin.