xlogdansk.pl

Twój ulubiony blog ogólnotematyczny

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego dana osoba choruje na konkretną chorobę, a nie inną? Jakie jest podłoże takich dolegliwości, jak katar, bóle pleców oraz schorzeń pokroju depresji czy nowotworów?

Totalna biologia zakłada, że jest ono wspólne i leży zawsze w psychice człowieka oraz jego trudnej przeszłości, a to, co robią z nami stres czy negatywne emocje, nie zostało odpowiednio docenione. Totalna biologia – co to jest i jak może pomóc?

Biologia totalna – co to jest?

Totalna biologia to koncepcja zakładająca, że procesy chorobotwórcze powstają za sprawą konfliktów emocjonalnych. Jej autorem jest dr Hammer, który 30 lat temu spostrzegł związek między śmiercią swojego syna a własną chorobą, obserwując podobne zależności u innych pacjentów przebywających w tym samym szpitalu. Wypracowana przez niego teoria głosi, że występujące schorzenia i dysfunkcje organizmu służą przetrwaniu. Nie stanowią problemu, ale są jego rozwiązaniem – w ten sposób mózg próbuje sobie poradzić z negatywnymi emocjami czy nieuświadomionymi traumami.

Na takiej podstawie totalna biologia poszukuje przyczyn alergii w bolesnym rozstaniu z bliską osobą, a nowotworu piersi w głęboko zakorzenionym lęku o członka rodziny. To znaczy, że wszystko się ze sobą łączy wzajemnymi zależnościami. Mówiąc o tym, co to jest totalna biologia, należy nadmienić, że koncepcja ta nie znalazła potwierdzenia naukowego, a praktykowanie jej bazuje nierzadko na pseudoterapeutycznych metodach. Dlatego szukając pomocy u konsultanta z tej dziedziny, należy wykazywać się dużą dozą ostrożności. Teoria ta u źródła odrzuca leczenie farmakologiczne, twierdząc, że przyczyna problemów ciała leży w duszy, dlatego też medycyna jest zbędna. Takie stwierdzenie natomiast niesie ze sobą niebezpieczeństwo, a także więcej szkód niż korzyści.

Warto jednak przy tym wiedzieć, że totalna biologia nie wszędzie mija się z prawdą. Psychika rzeczywiście jest silnie powiązana z ciałem, dlatego problemy w tej pierwszej mogą się przekładać na różne objawy somatyczne. Istnieją konsultanci totalnej biologii, którzy praktykują ją w sposób bezpieczny, korzystając jedynie z przesłanek korzystnych dla samopoczucia klienta i odrzucając te, które mogą mu zaszkodzić. Bardzo znaną i cenioną specjalistkę po tej stronie omawianego nurtu stanowi Ewa Dawidziak, posiadająca stronę https://ewadawidziak.pl/. W swojej praktyce jest osobą uczciwą, traktującą totalną biologię jako metodę wsparcia dla leczenia psychoterapeutycznego oraz farmakologicznego, które są uznawane przez naukę.

Co to jest totalna biologia i na czym polega terapia?

Totalną biologię można traktować jako terapię dodatkową, towarzyszącą właściwemu leczeniu, jednak wybór konsultanta powinien być rozważny. Należy pamiętać, że wbrew temu, co twierdzą radykalni praktycy, ta teoria nie uleczy nowotworu czy innych dolegliwości. Może jednak zrobić dużo dobrego dla psychiki i poprawić samopoczucie na co dzień, jeśli udamy się do dobrego konsultanta, takiego jak https://ewadawidziak.pl/.

Konsultacje z zakresu totalnej biologii polegają na odkrywaniu w sobie konfliktów emocjonalnych i przeżywaniu trudnych emocji w przyjaznej, bezpiecznej atmosferze. Klient otrzymuje wsparcie, jest wysłuchiwany bez żadnej krytyki. Spotkania są możliwością do tego, by dać ujście swojemu cierpieniu.

Szukają, informacji na temat tego, co to jest totalna biologia, możemy spotkać się z określeniem uzdrawiania przez świadomość. Spotkania z konsultantem mają na celu właśnie uświadomienie sobie tkwiących w nas traum, które zostały wyparte. Taki proces może wzbogacić naszą duchowość i pozwala na lepsze poznanie siebie.

Totalna biologia, co to jest? Podsumowanie

Radykalna totalna biologia zakłada, że źródło wszelkich naszych problemów – od lekkiego kataru po poważny nowotwór – leży w nieuświadomionych traumach, natomiast zdanie sobie z nich sprawy ma działanie terapeutyczne. Takie skrajne podejście jest niepotwierdzone naukowo i odrzucane ze względu na ryzyko szkodliwości. Istnieją jednak konsultanci, którzy korzystają z dorobku tej teorii w sposób rozsądny. Jest to na przykład https://ewadawidziak.pl/. W takim przypadku konsultacje mogą stanowić wsparcie leczenia medycznego i psychoterapeutycznego.