xlogdansk.pl

Twój ulubiony blog ogólnotematyczny

Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie praktycznie każdej osoby. Zadbane uzębienie dodaje pewności siebie, wspaniale się prezentuje, ale również przekłada się na zdrowie wewnątrz jamy ustnej. Dlatego w momencie, w którym pojawiają się problemy z zębami, a nawet ich brakiem, warto skontaktować się ze specjalistą. Stomatolog dokona profesjonalnego przeglądu i zaproponuje możliwe rozwiązania. Jednym z nich może okazać się implant zęba, w który inwestycję w niektórych przypadkach należy poważnie rozważyć.

Kiedy implant zęba jest konieczny?

Estetyczny uśmiech oraz komfort codziennego funkcjonowania, w tym spożywania posiłków, ma niebagatelny wpływ na jakość życia. Dlatego pojawiające się w uzębieniu braki nie tylko obniżają samoocenę, ale również powodują problemy z gryzieniem, a nawet przyczyniają się do migrowania sąsiadujących z luką zębów. To poważny problem mogący mieć znaczący wpływ na zdrowie jamy ustnej. Dlatego w sytuacji utraty nawet pojedynczego zęba, warto rozważyć inwestycję w implant, który doskonale wypełni lukę.

Implanty Śląsk – jakie korzyści wynikają ze wstawienia implantów zębów?

Implanty (Śląsk) to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na estetycznym i naturalnym uzupełnieniu braków w uzębieniu. W skuteczny sposób zastępują one zarówno korzeń, jak i środkową część zęba, a ich wstawienie wiąże się z wieloma pozytywami. Przede wszystkim pozwala na odzyskanie pięknego uśmiechu, co przekłada się na większą pewność siebie, ale również ułatwia codziennego spożywanie posiłków.

Niezwykle często osoby z lukami w jamie ustnej tracą dobre samopoczucie, obawiają się rozmów z innymi i czują skrępowanie podczas jakichkolwiek interakcji. Co więcej, utrata nawet jednego zęba może prowadzić do migracji sąsiednich, co ma poważne konsekwencje, wpływające na codzienne funkcjonowanie.

Zastosowanie implantów (Śląsk) umożliwia sprawne gryzienie twardych produktów, ale również umożliwia wyraźne mówienie, co ma ogromne znaczenie dla kontaktów towarzyskich.

Implanty (Śląsk) pozwalają na efektywne uzupełnienie braków w uzębieniu, dzięki czemu niejednokrotnie trudno jest odróżnić je od naturalnych zębów. Także higiena jamy ustnej nie wymaga wykonywania dodatkowych czynności prócz dokładnego mycia i nitkowania.

Implanty Śląsk – u kogo się sprawdzą?

Wszczepienie implantów zębowych to opcja dla praktycznie każdego pacjenta. Jednak z odłożeniem wizyty w czasie powinny liczyć się kobiety w ciąży, ale również dzieci, u których nadal nie zakończyła się faza wzrostu. Okazuje się, że dolną granicą wieku na wykonanie zabiegu jest siedemnaście lat, a dodatkowym przeciwskazaniem dla implantów jest osteoporoza, padaczka, nowotwory, AIDS czy nieuregulowana cukrzyca.

Implanty (Śląsk) są doskonałą opcją dla tych, którym zależy na odzyskaniu pięknego uśmiechu i poprawie komfortu podczas codziennego gryzienia. Zatem jeśli lekarz stomatolog nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań do ich wszczepienia, warto zdecydować się na inwestycję, która z pewnością przyniesie wymierne korzyści dla Twojego samopoczucia, wyglądu oraz zdrowia jamy ustnej.