xlogdansk.pl

Twój ulubiony blog ogólnotematyczny

Ból pleców, zapalenie stawów, reumatyzm, rwa kulszowa to tylko niektóre z bólów i stanów zapalnych, które często dotyczą mięśni i stawów. Oto 10 przeciwbólowych i przeciwzapalnych roślin leczniczych do użytku wewnętrznego i zewnętrznego, aby zapobiec chronicznym problemom w mięśniach lub stawach i zmniejszyć stan zapalny. Nie przegap szczegółów!

Dlaczego tak ważne jest dbanie o mięśnie i stawy?

 

Chodzenie, skakanie, schylanie się, bieganie wszystkie te ruchy, jakkolwiek proste mogą się wydawać na pierwszy rzut oka, wymagają zdrowych kości, mięśni i stawów w dobrej kondycji. Choć często nie poświęcamy im uwagi, na którą zasługują, mięśnie i stawy odgrywają istotną rolę w funkcjonowaniu organizmu. Są one odpowiedzialne za umożliwienie poruszania się ludzkiego ciała. Jeśli któryś z nich zawiedzie, prosty gest, taki jak chodzenie i schylanie się, by coś podnieść, może stać się misją niemal niemożliwą.

Najlepszym sposobem na utrzymanie zdrowych mięśni i stawów jest zrównoważenie silnej struktury ciała z elastycznością, co z wiekiem jest nie lada wyczynem. W przypadku przewlekłych problemów z mięśniami lub stawami; pomóc może masaż, zdrowa, zbilansowana dieta, zmiany w stylu życia i ziołowe środki do detoksykacji i zmniejszenia stanu zapalnego. Poniżej znajduje się lista, która zawiera zioła na bóle mięśni i stawów.

Arnika górska

Arnika górska to zioło na stawy i mięśnie, które według ekspertów działa jako naturalny środek przeciwzapalny i przeciwreumatyczny oraz pomaga złagodzić ból mięśni, siniaki i zwichnięcia. Jest to pierwszy naturalny środek, który warto użyć, gdy doszło do uszkodzenia mięśni lub stawów, stłuczenia, naciągnięcia lub zwichnięcia. Zioła tej rośliny mogą być stosowane do łagodzenia bólu dolnej części pleców, zapalenia stawów i reumatyzmu. Arnikę można stosować jako krem, macerat olejowy lub maść.

Żywokost

Żywokost to regenerująca komórki i ściągająca roślina lecznicza, która od lat jest stosowana w leczeniu złamanych kości. Świeże liście należy rozgnieść, aby uzyskać miazgę i stosować jako okład na zwichnięcia, stłuczenia i wrzody. Żywokost może być również stosowany jako krem lub macerowany olej.

Seler

Detoksykujące i przeciwzapalne nasiona selera mogą być ważnym środkiem w leczeniu podagry, reumatyzmu i zapalenia stawów. Należy wymieszać ziarna selera z wierzbą białą i przyjmować trzy razy dziennie przez kilka tygodni jako odwar lub nalewkę. Aby przygotować jedno z tych remediów, zmieszaj 15 g nasion z 600 ml wody i gotuj przez 10 minut. Najlepiej przyjmować go w dawkach po pół filiżanki lub filiżankę trzy razy dziennie.

Rozmaryn

Rozmaryn pobudza krążenie i zapewnia uczucie ciepła i komfortu obolałym mięśniom i stawom. Najlepiej rozcieńczyć olejek eteryczny w bazie do masażu i natrzeć na obolałe miejsca. Jest to doskonały olejek na naciągnięte mięśnie, wcierając go w mięsień przed i po wysiłku.

Dziurawiec

Chcesz wiedzieć, jakie zioła na ból stawów i mięśni są skuteczne? Ze względu na swoje właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne, dziurawiec dobrze nadaje się do leczenia obszarów z dużą ilością zakończeń nerwowych. Masuj skórę macerowanym olejem w celu leczenia bólu dolnej części pleców, rwy kulszowej i nerwobólu.

Jałowiec

Olejek eteryczny z jałowca ma działanie moczopędne, odtruwające i przeciwreumatyczne. Stosuj okłady z olejku eterycznego, aby złagodzić podagrę. Połącz go z olejkiem eterycznym z imbiru w bazie oleju roślinnego, aby złagodzić ból i napięcie mięśni.

Śnieżnik

Śnieżnik jest skutecznym środkiem przeciwskurczowym i uspokajającym. Stosowany jest w celu złagodzenia bólu dolnej części pleców i skurczów mięśni. Najlepiej stosować go w postaci nalewki. Wymieszaj z diabelskim pazurem na opuchnięte stawy i kończyny. Zioła na mięśnie i stawy kupisz tutaj: https://mojazielarnia.pl/55-kosci-stawy-miesnie.

Diabelski pazur

Diabelski pazur to skuteczne zioło przeciwzapalne polecane w leczeniu bólu stawów i zapalenia stawów. Można je przyjmować zarówno w formie nalewki, jak i kapsułek. Dobrze sprawdza się również w połączeniu ze śnieżnikiem lub wierzbą białą, omówioną poniżej.

Wierzba biała

Przeciwbólowa i przeciwzapalna wierzba biała zmniejsza ból równie dobrze jak aspiryna. Jest przydatna w leczeniu bólu mięśni lub stawów, zapalenia stawów, nerwobólu i rwy kulszowej. W tym celu należy przyjmować ją w postaci odwaru lub nalewki w połączeniu z innymi odpowiednimi ziołami.