xlogdansk.pl

Twój ulubiony blog ogólnotematyczny

Sofy i narożniki stanowią jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego mieszkania lub domu. Obecnie meble te cieszą się coraz większą popularnością. Docenia się nie tylko ich wielozadaniowość, ale także nowoczesny, elegancki wygląd. Zatem jak wybrać dobrą sofę, aby była nie tylko wygodnym, ale i atrakcyjnym meblem?

Jaką sofę wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wiele osób podczas wymiany mebli lub ich zakupu do nowego mieszkania, lub domu staje przed wyborem jak wybrać dobrą sofę, która będzie nie tylko wygodna, ale i funkcjonalna, a jednocześnie atrakcyjna pod kątem wizualnym. Zatem jaką sofę kupić i na co zwrócić szczególną uwagę?

Kluczową kwestią podczas wyboru sofy jest jej funkcjonalność. W tym przypadku warto sprawdzić, czy mebel został wyposażony w pojemnik na pościel oraz na to, jak działa w danym modelu mechanizm rozkładania i składania. Ważne jest także, aby sofa z funkcją spania nie była zbyt miękka ani zbyt twarda. W pierwszej sytuacji ciało będzie się zapadać podczas snu, natomiast jeśli sofa będzie zbyt twarda, może wówczas powodować ból pleców oraz zmniejszać komfort nocnego wypoczynku.

Ważne są także wymiary mebla oraz jego powierzchnia spania. Po pierwsze – rozmiary powinny być dopasowane do rozmiaru pomieszczenia, w którym mebel będzie się docelowo znajdował. Po rozłożeniu sofy, jej powierzchnia spania nie powinna być mniejsza niż 120 cm, co daje 60 cm na jedną osobę. Do najbardziej komfortowych zalicza się jednak sofy, których powierzchnia spania wynosi co najmniej 140 – 160 centymetrów po rozłożeniu. Warto zwrócić uwagę także na długość mebla, tak aby była ona dopasowana do wzrostu osób, które będą z niej korzystały.

Kluczowe znaczenie podczas szukania odpowiedzi na to jak wybrać sofę, aby służyła przez wiele lat, jest zwrócenie uwagi na jej jakość oraz materiał, którym została obita. Dobrą decyzją jest wybór tkaniny plamoodpornej oraz wytrzymałej (która mierzona jest w cyklach Martinadale’a). Jeśli mebel ma znaleźć się w dobrze nasłonecznionym pomieszczeniu, warto zdecydować się na materiał oraz kolor odporny na światło. Dzięki temu nie będzie on blaknąć ani się odbarwiać.

Jaką sofę kupić – zwróć uwagę na jej wypełnienie

Na komfort użytkowania sofy jako mebla do spania lub codziennego wypoczynku wpływa przede wszystkim jej wypełnienie. W tym przypadku warto szukać mebli, które zostały wyposażone albo w sprężyny faliste lub w sprężyny bonellowe.

Sprężyny faliste, czyli inaczej mówiąc druty, które zostały uformowane tak, aby miały kształt fali będą zapewniały komfort wieloletniego użytkowania. Ten rodzaj sprężyn będzie idealny w przypadku sofy przeznaczonej do salonów, gdzie mebel ma w szczególności służyć do wypoczynku.

Sprężyny bonellowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie sofa będzie stanowiła mebel przeznaczony głównie do spania. Sprężyny bonellowe charakteryzują się klasycznym kształtem, pozwalają na równomierne rozłożenie ciężaru ciała podczas snu oraz są gwarancją komfortowego wypoczynku.

Gdzie sprawdzi się sofa z funkcją spania?

Sofy sprawdzą się przede wszystkim w pomieszczeniach o niewielkich rozmiarach, czyli wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca.. Będą one idealnym rozwiązaniem w małych mieszkaniach, gdzie meble przeznaczone do wypoczynku w ciągu dnia oraz przyjmowania gości, muszą pełnić także funkcję łóżka przeznaczonego do snu. Z tego też powodu sofy są meblami wielozadaniowymi i sprawdzą się nie tylko w salonie, ale także w pokojach młodzieżowych, biurach czy w gabinetach.

Sofa jako mebel wypoczynkowy może stanowić jeden z elementów kompletu wraz z innymi meblami wypoczynkowymi np. fotelami czy pufami. Jest to mebel do zadań specjalnych i będzie doskonałym rozwiązaniem także jako dodatkowe miejsce do spania dla gości.

Jaka sofa najlepsza – sofa a styl wnętrza

Obecnie na rynku dostępne są rozmaite sofy w różnych wariantach kolorystycznych. Ciekawe modele zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych modeli oferuje sklep https://livingroom.pl/. Meble te z uwagi na swój minimalizm oraz prostotę wykonania będą idealnie wyglądały we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym, oraz skandynawskim. W takim przypadku warto zdecydować się na szary lub beżowy kolor obicia mebla. W przypadku pokoju urządzonego w stylu glamour, warto zdecydować się na sofę pikowaną, która podkreśli elegancki charakter wnętrza.