xlogdansk.pl

Twój ulubiony blog ogólnotematyczny

Wino towarzyszy ludzkości od starożytności. To jeden z najstarszych trunków, który wciąż cieszy się ogromną popularnością. Wiele słyszy się o pozytywnym wpływie wina na organizm – oczywiście, jeżeli jest spożywane w odpowiednich ilościach. Jednak ile prawdy znajduje się w zasłyszanych wypowiedziach na ten temat? Czy wino może szkodzić? Który rodzaj wybrać – biały czy czerwony?

Wina naturalne – Warszawa

Obecnie istnieje dostęp do szeregu różnego rodzaju win pochodzących z wielu zakątków świata. Największą popularnością cieszą się trunki portugalskie, węgierskie, francuskie oraz gruzińskie. Możesz testować smaki, dzięki czemu wyrobi się Twój gust oraz znajomość różnych odmian. Czy spożywanie wina jest zdrowe? Jaka butelkę wybrać? Najlepiej postawić na naturalne odmiany, które zawierają wiele prozdrowotnych substancji.

Wino czerwone posiada aż 10-krotnie wyższą zawartość polifenoli niż białe. To głównie one odpowiadają za zdrowotne właściwości tego trunku. Dodatkowo w składzie znajdują się duże ilości fosforu, żelaza, witaminy A oraz C, magnez czy sód. Spora dawka cennych minerałów i pierwiastków sprawia, że spożywanie wina uznaje się za zdrowe, a nawet wskazane. Istotne jest jednak dobranie odpowiedniej częstotliwości oraz ilości.

Nadmiar alkoholu będzie wpływał negatywnie na organizm. W produkcji białego wina nie używa się skórek ani pestek owoców. Przez to traci ono znaczną część składników odżywczych. Czy oznacza to jednak, że nie powinno się pić białego wina? Absolutnie nie – ten rodzaj jest po prostu delikatniejszy i w mniejszych stopniu wpływa na organizm. Jeżeli chcesz sięgać po ten alkohol w celach zdrowotnych – warto postawić na odmianę czerwoną.

Warto zaznaczyć też, że każda z odmian wina ma zupełnie inną zawartość minerałów. Wszystko zależy od gatunku wykorzystanych winogron. Przed zakupem butelki można zorientować się, z jakim winem masz do czynienia i na tej podstawie podjąć ostateczną decyzję.

Jak picie wina wpływa na organizm?

Dlaczego warto zainteresować się winami naturalnymi? Warszawa to miasto, gdzie z pewnością odnaleźć można wiele bardzo dobrej jakości trunków, zarówno czerwonych, jak i białych. Jakie korzyści niesie spożywanie tego alkoholu?

Regularne spożywanie wina w niewielkich ilościach może zmniejszyć ryzyko powstawania licznych schorzeń, takich jak cukrzyca, zawał serca, choroba Parkinsona czy Alzheimera. Alkohol ten pity w trakcie obiadu oddziałuje również na układ pokarmowy. Zawarte w napoju garbniki chronią błonę śluzową żołądka oraz zapobiegają nadmiernemu wydzielaniu kwasu solnego.

Wino posiada silne właściwości antyoksydacyjne, przez co pozytywnie wpływa na wygląd skóry, spowalnia pojawianie się zmarszczek czy problemów skórnych. Alkohol wzmacnia również układ immunologiczny, a co za tym idzie – poprawia odporność oraz procesy obronne organizmu.

Jak więc wyraźnie widać, regularne spożywanie wina w odpowiednich ilościach jest bardzo korzystne dla zdrowia. Warto włączyć ten nawyk do codzienności i raczyć się od czasu do czasu kieliszkiem dobrego trunku.