xlogdansk.pl

Twój ulubiony blog ogólnotematyczny

Piękne lśniące włosy, które słuchają właścicielki i chcą się układać tak jak sobie tego zażyczy. Dla niektórych brzmi jak bajka albo sen. Jednak jest to całkiem osiągalne marzenie. Do pielęgnacji włosów wcale nie są potrzebne nad wyraz wyszukane metody, specyfiki. W głównej mierze pomocne są ziołowe mieszanki, napary czy wcierki do włosów. Oczywiście w drogeriach dostępne są kosztowne kombinacje, prezentowane przez znane marki. W poszukiwaniu sposobu na zdrowe i piękne włosy, każdy sposób jest dobry.

Na kondycję naszych włosów wpływ ma wiele czynników. Farbowanie, częste używanie prostownicy, zła dieta, nieodpowiednia szczotka, uwarunkowania genetyczne – to tylko nieliczne elementy, które mogą decydować o wyglądzie naszych włosów. Warto przyjrzeć się swoim poczynaniom z włosami i wyeliminować niewłaściwe ich traktowanie. Z pewnością odwdzięczą nam się zwiększeniem objętości i mniejszą ilości rozdwojonych końcówek.

W drogeriach mamy dostęp do olbrzymiej ilości odżywek i szamponów. Wiele z nich nie jest warta naszej uwagi, ponieważ zapłacimy za silikony, parabeny, które wcale nie uleczą naszych podniszczonych włosów, a mogą wywołać efekt odwrotny. Jak pośród tego natłoku znaleźć coś wartościowego? Warto czytać etykiety, znajdujące się na produktach. To ułatwi nam poszukiwania satysfakcjonującej odżywki. To najłatwiejsze rozwiązanie. Jednak gdy włosy wołają o pomoc, należy pomóc im dogłębnie. Jeśli chcemy uzyskać efekt długotrwały, musimy być cierpliwe. Olejowanie włosów to jedna z metod, która bezbłędnie pomaga każdemu rodzajowi włosów. Oczywiście na początku trzeba stwierdzić, jaki mamy typ włosów. Czy są porowate, gładkie, czy mają rozdwojone końcówki, czy poddają się łatwo lokówce? Poznanie rodzaju włosa prowadzi do odpowiedniego doboru oleju. Przygodę z oljemi można rozpocząć w każdym momencie, ponieważ każdy z nas ma jakiś olej w domu. Najprostszym rozwiązaniem jest oliwa z oliwek, olej z pestek winogron czy nawet olej rzepakowy. To niedroga i jednocześnie skuteczna kuracja dla zniszczonych włosów. Oczywiście efekty nie pojawiają się od razu. Systematyczne olejowanie po miesiącu czy dwóch doprowadza nasze włosy do wspaniałej kondycji. Kolejną propozycją może być olej rycynowy. Bez trudu kupimy go w każdej aptece i zapłacimy ok. 2zł za 30g. Olej ten zalecany jest do stosowania na skórę głowy. Pomaga zmniejszyć wypadania włosów, jednocześnie przyspiesza porost nowych. Paleta olejowa jest naprawdę szeroka. Olej kokosowy, musztardowy czy jaśminowy również poprawia jakość naszych włosów. Te oleje można z łatwością dostać w sklepie ze zdrową żywnością lub zamawiając przez Internet. Oliwka Bambino przeznaczona dla niemowląt nieprzeciętnie sprawdza się również w pielęgnacji włosów. Jej skład oparty jest na parafinie, co budzi pewne sprzeciwy. Istnieje jednak grono włosomaniaczek, które ten produkt szczerze polecają. Włosy po użyciu oliwki stają się bardziej gładkie i błyszczące.

Jak olejowa włosy? To działanie nie wymaga dużych umiejętności. Wystarczy wylać na talerzyk łyżkę, ewentualnie dwie stosowanego przez nas oleju. Następnie zamoczyć w nim dłonie i wcierać we włosy pasemko po pasemku. Można nakładać olej również na skalp głowy. Niestety u niektórych powoduje to wypadania, więc zaleca się stosowanie oleju na włosy, a nie skórę głowy.

Stosowanie olejków na włosy doprowadzi do ich wzmocnienia, jak i odżywienia. Rytuał ten znany jest od wieków. Tak właśnie niegdyś kobiety orientu pielęgnowały swoje włosy. Olejowanie odbudowuje włókna włosa, ułatwia rozczesywanie, jak również łagodzi podrażnienia skóry głowy.