xlogdansk.pl

Twój ulubiony blog ogólnotematyczny

Czysty i pachnący dom to wizytówka każdej Pani domu. Jednak utrzymanie domu czy mieszkania w czystości to nie lada wyzwanie. Sytuacji nie ułatwiają nam krzątające się dzieci i zaglądające w każdy kąt zwierzęta domowe, które na dodatek często gubią sierść. Mąż również zdaje się nie przejmować rzuconymi w kąt skarpetkami. Zatem jak dbać o porządek w mieszkaniu? 

Jak dbać o czystość w mieszkaniu?

Wielokrotnie patrząc na wszechogarniający nas bałagan, zastanawiamy się, czy uda nam się doprowadzić mieszkanie do stanu używalności. Widok jak po przejściu huraganu nie napawa optymizmem. Warto wtedy na spokojnie usiąść i zastanowić się, od czego zacząć. Ułożenie w głowie planu i realizowanie go punkt po punkcie z pewnością da nam lepsze efekty niż chaotyczne sprzątanie. Ustalmy priorytety i kolejność prac. I co ważne – rozdzielmy go pomiędzy wszystkich mieszkańców. Jeśli potrafimy zrobić bałagan, musimy nauczyć się go skutecznie ogarniać. Zaangażowanie większej ilości osób powoduje, że sprzątanie idzie szybciej, łatwiej i skuteczniej. W grupie pracuje się efektywniej, ponieważ nie mamy poczucia niesprawiedliwości wynikającego z wykonywania pracy za innych. Czyli jak dbać o czystość w mieszkaniu? Przede wszystkim dać sobie pomóc.

Systematyczność kluczem do sukcesu

Tak naprawdę można uniknąć naprawdę długiej i ciężkiej pracy. Jak utrzymać czystość w mieszkaniu? Odpowiedź jest bardzo prosta – wystarczy nie dopuszczać do powstania nieporządku. Brzmi bardzo prosto, jednak nie tak łatwo się o to postarać. Sekretem jest systematyczność. Wystarczy nauczyć się pewnych nawyków. Kiedy na podłogę spadną nam okruchy po kanapce, weźmy od razu zmiotkę i szufelkę. Zajmie to tylko chwilę, a pomoże utrzymać upragniony porządek. Dopilnujmy również, aby każda rzecz w naszym domu miała swoje miejsce. W ten sposób nie tylko unikniemy gubienia naszych rzeczy, ale również zadbamy o ład i porządek. Wynośmy za sobą kubek do kuchni i od razu wkładajmy go do zmywarki. Zaoszczędzi nam to mnóstwo czasu na wieczór, kiedy przyjdzie czas na mycie naczyń. Kolejna sprawa to wyczesywanie naszych futrzaków. Robiąc to regularnie, sprawimy, że będą gubiły mniej sierści. Po wyprowadzeniu psa ze spaceru, przed wejściem do mieszkania wytrzyjmy mu łapki. Proces ten zapobiegnie nieestetycznym śladom na naszej podłodze i dywanie. To tylko niektóre propozycje, z pewnością każdemu z nas od razu nasuwa się przykład, w jaki sposób mógłby usprawnić swoją pracę.

Środki czyszczące dobrej jakości

Kiedy zastanawiamy się, jak dbać o czystość w mieszkaniu, natychmiast mamy przed oczami całą gamę różnych produktów ułatwiających nam utrzymanie domu w czystości. Są to środki piorące, mleczka do czyszczenia, płyny do toalet, mycia podłóg i wiele innych. Nie ulega wątpliwości, że im lepszej jakości są wymienione produkty, tym łatwiej i szybciej pozbędziemy się brudu. Nikt z nas nie marzy o godzinnym szorowaniu toalety czy umywalki. Z pomocą przychodzą oparte na coraz nowszych technologiach środki czyszczące. Jeśli mamy sprawdzone produkty, warto używać ich nadal, jeśli stosunek jakości do ceny jest na dobrym poziomie. W innym przypadku warto rozejrzeć się za czymś nowym, być może bardziej ekologicznym, ale co najważniejsze skuteczniejszym w działaniu. Na rynku jest naprawdę duża konkurencja i każdy znajdzie coś dla siebie. Dobre środki czyszczące to podstawa w zaoszczędzaniu naszego czasu podczas porządków domowych. Jak wiadomo, im dłużej trwa sprzątanie, tym mniej mamy chęci i cierpliwości.

Materiały plamoodporne

Każdy z nas marzy o tym, by porządek robił się sam. Jak utrzymać czystość w mieszkaniu? Może po prostu unikajmy plam? Brzmi nierealnie, ale w XXI wieku wszystko jest możliwe. Wystarczy poczytać na stronach internetowych o tkaninach plamoodpornych. Są to materiały, które praktycznie odpychają cząsteczki brudu. Do tej pory wylany na kanapę czy fotel sok przyprawiał nas o palpitacje serca. W momencie, gdy obijemy meble tkaniną plamoodporną, problem ten zniknie. Jasne obicie przestanie być jedynie marzeniem, a stanie się rzeczywistością. Powłoka hydrofobowa zapobiegnie wnikaniu plam i zabrudzeń w głąb tkaniny. Warto zainwestować w tego typu rozwiązanie i oszczędzić sobie czas i nerwów.