xlogdansk.pl

Twój ulubiony blog ogólnotematyczny

Wypożyczalnie samochodów cieszą się w ostatnich czasach niesłabnącą popularnością. Ludzie korzystają z nich często podczas wakacji w zupełnie innym mieście. To także dobra oferta dla osób, jakie podróżują w celach służbowych. Warto również dodać, że wypożyczalnie często kierują swoją ofertę także do tych osób, jakie chwilowo zostały pozbawione pojazdu mechanicznego. Wśród klientów wypożyczalni samochodowych znaleźć można również przedsiębiorstwa. To one często wykorzystują wynajem długoterminowy.

Ogólnie o wynajmie długoterminowym

Zanim jednak ktokolwiek będzie patrzył na ceny, powinien wiedzieć, na czym polega wynajem długoterminowy. Otóż jest to nic innego, jak wypożyczenie auta na długi okres. Faktycznie, w zdecydowanej mierze korzystają z nich przedsiębiorstwa, jakie upatrują w tej ofercie korzystną alternatywę dla obniżenia kosztów, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Wypożyczalnia samochodowa udostępnia takim przedsiębiorcom auto/auta, z jakich można korzystać przez okres przewidziany w umowie. Najczęściej jest to okres od dwóch do czterech lat. Do dyspozycji są samochody fabrycznie nowe lub takie podemonstracyjne, z niskim przebiegiem. Niezwykle korzystna propozycja dla tych przedsiębiorców, którzy chcą jeździć samochodami nowymi, ale finalnie nie mają zamiaru ich kupować.

Cena za wynajem samochodu

Ile kosztuje wynajem długoterminowy auta? Nie da się w sposób jednoznaczny odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko w dużej mierze zależy od tego, z jakim dokładnie samochodem ma się do czynienia. Na wysokość ceny wpływ również ma sam okres wynajmowania. Im będzie on dłuższy, tym można liczyć na bardziej atrakcyjną cenę. Przy faktycznym wynajmie na kilka lat, warto poprosić o przedstawienie indywidualnego cennika. Najczęściej na stronach wypożyczalni samochodowych udostępniany jest cennik, który obejmuje wynajem na kilka dni, na trzydzieści dni. Wynajem na kilka lat nie cieszy się taką popularnością, ale przecież nikomu nie zaszkodzi zapytać o to.

O czym nie można zapomnieć?

Koszty wynajmu długoterminowego nie kończą się tylko na tym, co należy zapłacić w wypożyczalni. Co miesiąc do przedsiębiorstwa spływać będą rachunki za wynajem samochodu. Za całość nie trzeba płacić od razu. Trzeba jednak wiedzieć, że w związku z korzystaniem z takiej usługi, należy liczyć się również z innymi kosztami. Mowa tu m.in. o:

  • wydatkach ponoszonych na paliwo,
  • kosztach regularnego czyszczenia samochodu,
  • ubezpieczeniu pojazdu.

To fakt, że wszystkie samochody z wypożyczalni są ubezpieczone. Przynajmniej w podstawowe OC i AC. Warto jednak, dla swojego świętego spokoju, pomyśleć o dodatkowej, rozszerzonej ochronie. Po to, aby w przypadku jakiejkolwiek kolizji drogowej, nie musieć liczyć się z kosztami, jakie mogą być bardzo duże. W szczególności, jeżeli do kolizji dojdzie z winy wynajmującego.

Limit kilometrów

Trudno w to uwierzyć, ale nawet przy wynajmie auta na czas długi, mówi się o limicie kilometrów. Ciężko będzie go określić, ale wiele wypożyczalni pisze o czymś takim w umowie. Nie do końca się wszystkim to podoba, ale trzeba zdać sobie sprawę właśnie z czegoś takiego. Chyba można śmiało powiedzieć, że są to tzw. ukryte koszty wynajmu długoterminowego samochodu. Na tym bowiem łapie się wielu kierowców. Przekraczają ten limit – za co czasem niekiedy trzeba słono zapłacić.

Gdzie wynająć samochód?

Pomimo tej jednej, małej wady, ciężko czasem zrezygnować z wynajmu długoterminowego. Warto więc sprawdzić, gdzie opłaca skorzystać się właśnie z takiej usługi. Jedną z polecanych wypożyczalni jest https://carforyou.com.pl/. Jednakowo, jeżeli mowa jest o wynajmie na krótki lub na długi czas. W swojej ofercie posiadają oni różnego rodzaju samochody – takie, które nadają się nie tylko do jazdy miejskiej. Warto zapoznać się nie tylko z ich pojazdami mechanicznymi, ale także z przykładowym cennikiem. Car For You to wypożyczalnia samochodowa, którą można znaleźć na terenie wielu miast. Dzięki temu szerokie grono klientów może skorzystać z ich oferty.