xlogdansk.pl

Twój ulubiony blog ogólnotematyczny

Szafka nocna. Niewielki mebel, który sprawia, że sypialnia staje się dużo praktyczniejsza. Dla wielu osób wspomniana szafka jest zakupem obowiązkowym. Jednak czym się sugerować przy wyborze szafki nocnej? Czy idealna szafka nocna istnieje?

Szafka nocna i jej zalety

Bardzo często wieczorem, odpoczywając po ciężkim dniu, w naszej sypialni oddajemy się lekturze ulubionej książki. Oprócz tego, pod ręką chcemy mieć telefon, okulary i parę innych drobiazgów. Wszystko, co jest nam potrzebne do komfortowego funkcjonowania, powinno być w sypialni dostępne w zasięgu ręki. Właśnie od tego jest nocna szafka. To na nią odkładamy pilota, smartfon lub wspomnianą książkę. Podstawową zaletą tego wyjątkowego mebla jest jego funkcjonalność. Najczęściej szafka nocna jest skonstruowana w taki sposób, aby mieć małą szufladę, ewentualnie półkę oraz dużo miejsca na górze, aby postawić tam, np.: lampkę. Istnieją również modele, które mają dwie półki lub, np.: dwie szuflady. Wybierając omawiany mebel powinniśmy wybrać taki, które będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Jaka szafka nocna do sypialni?

Oprócz praktyczności szafka nocna powinna być również elementem dekoracyjnym sypialni. Jeśli mamy taką możliwość, warto wybrać szafkę z tej samej linii mebli, co łóżko lub reszta mebli w sypialni, dzięki temu aranżacja pomieszczenia będzie spójna. Jeśli w kwestii aranżacji nie kierowaliśmy się konkretnym modelem mebli, warto zdecydować się na uniwersalne modele omawianego mebla. Szafka nocna jest meblem, który spędzi z nami długie lata, dlatego warto wybrać taki model, który będzie dobrze wyglądał latami, a nie np.: stanie się niemodny po jednym sezonie. W takim wypadku warto zdecydować się na jednolity kolor szafki. Wstawki z naturalnego drewna, spowodują, że mebel będzie prezentował się niezwykle elegancko. Jeśli łóżko stoi w miejscu, w którym możemy sobie pozwolić na zakup dwóch szafek nocnych, warto to zrobić. Taki układ wygląda niezwykle elegancko i nadaje naszej sypialni charakteru.

Jaką szafkę nocą wybrać?

Na rynku jest dostępnych wiele modeli o różnych wymiarach oraz kształtach. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się wiszące szafki nocne, decydując się jednak na taki model musimy pamiętać, że taką szafkę musimy mieć gdzie przywiesić. Wisząca szafka jest świetnym rozwiązaniem do niedużych sypialni. Szafka nocna nie powinna być bardzo dużym meblem, ma ona uzupełniać całą aranżację. Warto również wziąć pod uwagę wielkość naszej sypialni. Szafki mają różne wysokości oraz głębokości, o ile sama szafka nie powinna być bardzo duża, o tyle w przypadku dużej sypialni warto zwrócić uwagę na modele nieco masywniejsze.

Na rynku istnieją również modele wykonane z różnych materiałów i w różnej kolorystyce. Jednak zdecydowanie dominującym tworzywem, z jakiego są wykonane szafki nocne jest drewno. Na rynku są również modele wykonane w całości z metalu, jednak ten styl szafki będzie idealnie pasował do sypialni w stylu industrialnym.

Duże znaczenie ma również styl, w jakim wykonana jest szafka. Jeśli nasza sypialnia jest urządzona w stylu skandynawskim (proste formy i jasne kolory), również szafka, którą zamierzamy postawić koło łóżka powinna być utrzymana w podobnym stylu.

Szafka nocna, czyli mały wielki mebel

Jak widać nad pytaniem: „Jaka szafka nocna będzie idealna dla nas?”, warto pochylić się nieco mocniej. Szafka, którą zamierzamy postawić koło łóżka powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Kolejną rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę powinien być jej rozmiar i styl, w jakim jest wykonana. Warto trzymać się stylu, w jakim została zaaranżowana cała sypialnia. Obecnie, w sklepach szafki nocne, są dostępne w wielu modelach, wariantach kolorystycznych oraz mogą być wykonane z różnego materiału. Drewno prezentuje się najbardziej elegancko, jednak bez problemu kupimy szafkę wykonaną z innego materiału. Szafka nocna jest małym meblem, który jest niezwykle praktyczny, a jednocześnie pełni wiele innych funkcji. Wybór dobrego modelu szafki sprawi, że nasza sypialnia nabierze charakteru.