xlogdansk.pl

Twój ulubiony blog ogólnotematyczny

Hosting to usługa, która przechowuje zawartość strony internetowej, taką jak teksty, obrazy lub bazy danych, tak aby były one dostępne w każdej chwili w Internecie. Każda strona internetowa wymaga komputera, zwanego również serwerem, który przechowuje jej pliki i treści, aby odwiedzający mogli wyświetlić stronę. Komputer ten musi być zawsze włączony i podłączony do Internetu, aby hosting dostępny 24 godziny na dobę. Hosting stron internetowych jest zatem usługą przechowywania, którą firma zapewnia na swoich serwerach, aby Twoja strona była dostępna przez cały czas i z każdego miejsca. Z tego powodu jedną z pierwszych rzeczy, których potrzebujesz do stworzenia strony internetowej jest niezawodny dostawca usług hostingowych. 

Co to jest hosting i jak działa?

Hosting co to jest? Hosting to usługa polegająca na umieszczeniu zawartości strony internetowej na serwerach, dzięki czemu jest ona zawsze dostępna.

Należy pamiętać, że hosting:

  • Przechowuje wszystkie pliki i bazy danych Twojej strony internetowej.
  • Łączy te pliki z Twoją domeną, aby pokazać jej zawartość, gdy ktoś ją odwiedzi.
  • Pozwala, aby Twoja strona była widoczna z każdego miejsca w dowolnym czasie.
  • Istnieją różne sposoby hostingu strony internetowej. W rzeczywistości Twój własny komputer (lub dowolny komputer z połączeniem internetowym) może być używany jako lokalny serwer, odpowiednio skonfigurowany. Nie musisz być ekspertem, ale wymaga to pewnych umiejętności. Dlatego nie jest to opcja dla każdego. Większość ludzi woli zatrudnić dostawcę usług hostingowych, który oferuje kompletną usługę i upraszcza bardziej techniczne kwestie. Przez dostawcę rozumie się firmę, taką jak https://hostinghouse.pl/hosting która jest właścicielem serwerów, wynajmuje przestrzeń swoim klientom i oferuje im określone usługi.

Główne pojęcia, które powinieneś znać, aby zrozumieć hosting strony – co to jest:

  • Serwer www: jest to komputer, na którym fizycznie znajduje się Twoja strona internetowa, wraz z oprogramowaniem niezbędnym do jej wyświetlania. Tak jak hotel zapewnia usługi kilku gościom, ten sam serwer może gościć kilka stron internetowych.
  • DNS: Domain Name System to protokoły, które „tłumaczą” nazwę domeny (jak wpiszesz ją w pasku nawigacyjnym) i przekształcają ją w IP, które jest niezbędne do uzyskania dostępu do serwera.
  • CPU: procesor lub CPU jest często porównywany do mózgu systemu. Gdy rejestrujesz się w serwisie, sprawdź, do jakiego % CPU masz dostęp. Im wyższy CPU, tym większa szybkość przetwarzania danych.
  • RAM: jest to jakby pamięć „krótkoterminowa”, pozwala na jednoczesne wykonywanie zadań w obrębie strony internetowej. Niewystarczająca ilość pamięci RAM przekłada się na gorsze wrażenia użytkownika.
  • cPanel: jest panelem sterowania, za pomocą którego można bardzo łatwo zarządzać różnymi aspektami hostingu, takimi jak tworzenie kont e-mail, dodawanie domen, zarządzanie plikami, zarządzanie kopiami zapasowymi, a nawet instalowanie WordPressa i innego oprogramowania. Wiele funkcji jest wstępnie skonfigurowanych tak, aby były dostępne dla wszystkich użytkowników, nie wymagając przy tym wiedzy programistycznej.