xlogdansk.pl

Twój ulubiony blog ogólnotematyczny

Wielu miłośników zimowego szaleństwa z niecierpliwością czeka cały rok na upragniony wyjazd na narty. Zapierające dech w piersiach góry, świeże powietrze i sportowa adrenalina, przyciągają co roku rzesze turystów. Gdzie jechać na narty za granicę?

Gdzie jechać na narty za granicę?

Rozpoczęcie ferii zimowych bezsprzecznie kojarzy się z wyjazdem na narty. Dotychczas jednym z najchętniej wybieranych regionów było południe Polski. Wśród zimowych destynacji dominowała Białka Tatrzańska i Szczyrk. Obecnie coraz więcej młodych osób, jak i rodzin z dziećmi, decyduje się na zagraniczną wycieczkę. Wyjazd na narty staje się pretekstem do zapoznania się z lokalną kulturą czy tradycyjną gastronomią. Jednymi z najchętniej odwiedzanych państw są Włochy, Austria i Szwajcaria. Który kierunek wybrać?

Narty w Szwajcarii

Szwajcaria jest jednym z tych krajów, które bezpośrednio nasuwają skojarzenia ze sportami zimowymi. Nic w tym zaskakującego. Zapierające dech w piersiach pasma górskie, zawsze są pokryte śniegiem, gwarantując tym samym niezapomniany klimat. Znakomicie przygotowane stoki, przyciągają co roku miliony turystów. Do których miejscowości warto zawitać?

Zermatt

Zermatt jest najbardziej znaną górska miejscowością Szwajcarii. Leży u podnóża owianej legendą góry Matterhorn. Jednym z bardziej znanych ośrodków jest Matterhorn Ski Paradise, który leży na wysokości 3883 m n.p.m. Na jego terenie znajduje się około 360 km tras, w tym aż 227 km czerwonych. Możliwe jest również zjeżdżanie na nartach po lodowcu, zarówno latem, jak i zimą. Zermatt oferuje również ekskluzywne hotele z gastronomią na najwyższym poziomie, a także inne atrakcje umilające pobyt. 

St.Moritz 

Narty w Szwajcarii to szeroki temat, w którym nie mogło zabraknąć St.Moritz. Miejsce, które dwukrotnie gościło sportowców podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Wśród ponad 155 km tras, każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej, miejscowość ta słynie z bardzo dobrym tras do narciarstwa biegowego. W St.Moritz odnaleźć można również klimatyczne restauracje i puby. 

Narty we Włoszech

 

Włochy wielu osobom kojarzą się z ciepłym morzem, dobrą kuchnią i małymi miasteczkami. Wyjazd na narty we Włoszech jest równie dobrym pomysłem, zwłaszcza że na włoskie stoki można wybrać się między grudniem a majem! Jakie ośrodki warto odwiedzić?

Livigno 

Livigno jest jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości wśród Polaków. Znajdują się tutaj rewelacyjne warunki narciarskie, a także trasy o różnych stopniach zaawansowania. Na turystów czeka ponad 140 km tras, w tym również te łatwiejsze i dla średniozaawansowanych. Dzięki temu miejsce to jest chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi.  

Val di Fiemme 

Miejscowość usytuowana u podnóża Dolomitów zachwyca nie tylko krajobrazem, ale także trasami, które łącznie liczą prawie 150 km. Znajduje się tam 5 ośrodków narciarskich, które usytuowane są na wysokości od 1000 do 2300 m n.p.m. Ponadto miejsce to słynie z bardzo dobrych tras biegowych, które łącznie liczą 150 km. Część z nich ulokowana jest na płaskowyżu o wysokości 1600 m n.p.m.

Narty w Austrii 

Austria jest jednym z bardziej górzystych krajów Europy. Sprzyja to rozwojowi sportów zimowych, a zwłaszcza narciarstwa alpejskiego, które zostało okrzyknięte dyscypliną narodową. Długość wszystkim tras narciarskich można liczyć w tysiącach km. Bliska odległość od Polski sprawia, że co roku przybywa tu wielu turystów. Jakie są jedne z najbardziej polecanych ośrodków?

Sölden 

Miejscowość ta zaliczana jest to jednych z tyrolskich kurortów. Miłośnikom sportów zimowych znana jest z zawodów Pucharu Świata. Narty w Austrii, a zwłaszcza Sölden są bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielbicieli zjazdów na nartach po lodowcu. Znajduje się tam bowiem aż trzy lodowce. Dla narciarzy udostępniono około 150 km tras.

Ischgl 

Ischgl usytuowany jest przy granicy ze Szwajcarią. Jednym z najbardziej docenianych kurortów jest Silvretta Arena, która posiada aż 200 km tras. Odnaleźć tam można trasy dla bardziej zaawansowanych, jak i tych początkujących. Miejscowość ta bardzo często określana jest mianem rozrywkowej, jednak co roku przybywa do niej również wiele rodzin z dziećmi.