xlogdansk.pl

Twój ulubiony blog ogólnotematyczny

W dzisiejszych czasach każdy z nas ma smartfon, jest to dla nas urządzenie, bez którego nie wyobrażamy sobie codzienne funkcjonowanie. Kiedyś telefony komórkowe były bardzo wytrzymałe, wytrzymywały po kilka dni na jednym ładowaniu, w porównaniu do dzisiejszych sprzętów były niemal niezniszczalne. Telefony produkowane za koszt dużej funkcjonalności, ogromnych ekranów i innych podobnych wzięły sobie czas działania na baterii i wytrzymałość. Ludzie oczywiście rozwiązały częściowo oba problemy, bateria to oczywiście powerbanki, a wytrzymałość różnego rodzaju etui, case czy inne pokrowce, lecz w morzu różnych rodzajów i materiałów wykonania, jakie mamy wybrać etui na telefon Samsung, który jest najpopularniejszym producentem smartfonów na polskim rynku?

Etui na smartfon

Tak więc ustaliliśmy, że bez swego rodzaju case będzie ciężko utrzymać nasz smartfon w dobrym stanie przez dłuższy czas. Czym jednak są i jak wybrać jedno? Zacznijmy od tego, że możemy wybrać zwykłe etui zakrywające tylko tył oraz futerał, który przykryje także przód, tutaj skupimy się więc na tym pierwszym.

Teraz etui są robione głównie z gumy, plastiku czy mamy także do wyboru skórzane etui a każde z nich ma swoje zalety i wady. Gumowe etui na telefon, takie zrobione z silikonu i te dwa są chyba najpopularniejszymi i najczęściej spotykanymi typami pozwalającym na najwięcej modyfikacji i personalizacji (czyli dopasowania do siebie) produktu. W ofertach sklepów wybierzemy dużo wzorów i nadruków, a także takie przezroczyste. W Internecie spotkamy również strony z możliwością stworzenia własnego wzoru bądź z nadrukowaniem zdjęcia. Jednak pozostaje pytanie, etui silikonowe czy gumowe. Silikon jest bardziej wytrzymały od gumowego rozwiązania, co wiąże się z zapewnieniem lepszej amortyzacji przy upadku. Gumowe zaś jest miękkie i przyjemne w dotyku i bardziej przyczepne, przez co rzadziej wypadnie nam z dłoni.

Etui na telefon gumowe czy silikonowe?

Silikonowe case są dostępne w bardzo wielu kolorach oraz wzorach. Tworzone są one z poliuretanu lub poliwęglanu oraz są elastyczne, trwałe oraz są odporne na ścieranie. Możliwości wyboru wzorów jest naprawdę wiele, motyw kwiatów, obraz imitujący wygląd drewna, brokat, jednolity kolor. Niezależnie od modelu telefonu silikonowe etui są tak popularne, że na pewno znajdziemy coś dla naszego, nawet jeśli nasz telefon jest niepopularny czy stary. W przypadku gumy zaś do wyboru mamy o wiele więcej, gdyż jest to materiał łatwiejszy do przeróbki. Możemy więc bardziej wpłynąć na jego wygląd. Do wyboru mamy nadrukowane postacie ze znanych marek, obrazki czy zdjęcia, a także możemy postawić na przezroczyste etui, jeżeli tył naszego smartfona nam się podoba. Co jednak chcemy dbać o środowisko? Tutaj z odpowiedzią przychodzą case wykonane z tworzyw biodegradowalnych, nie odbiegają one wcale jakością i wytrzymałością od tych wykonanych ze zwykłej gumy, a pozwolą nam zadbać o środowisko.

Co, jeżeli po tym wszystkim nadal zadajemy sobie pytanie, etui guma czy silikon? W takim wypadku za wyborem pewnie będzie odpowiadać cena. Gumowe etui zaczynają się od niższych cen, lecz te najtańsze raczej nie będą najwyższej jakości więc mimo co, sugerowałbym niekupowanie ich, chociaż oczywiście sprawdzą się jako ochrona naszego telefonu w jakimś stopniu. Silikonowe natomiast zaczynają się od znacznie większych cen, wydaje mi się jednak, że kiedy dobrze poszukamy, znajdziemy coś za nie dużo pieniędzy. Podsumowując, sami musimy zdecydować, na czym nam bardziej zależy, czy na lepszej ochronie smartfona, czy na większej personalizacji i wyglądzie. Niestety nie ma czegoś, co by to połączyło, więc każdy musi zdecydować, co dla niego będzie ważniejsze i tak zwanym gamechangerem. Wszystko też zależy od naszego telefonu i czy znajdziemy etui z interesującego nas materiału na nasz konkretny model smartfona, możliwości, jakie nam oferuje rynek, są naprawdę duże.