xlogdansk.pl

Twój ulubiony blog ogólnotematyczny

Drzwi to ważny element, na który musimy zwrócić uwagę wykańczając swoje wnętrze. Nadają mu znaczącego charakteru pełniąc dwie role: uspokajającą lub przeciwnie – wprowadzają do danego miejsca trochę ekstrawagancji i ekspresji. Wybrane drzwi nie mogą być tak zwanym przypadkiem, musimy tę decyzję wcześniej dobrze przemyśleć, gdyż np. w porównaniu do ścian nie zmienimy ich ot, tak jak koloru, kupując nową farbę i malując powierzchnie. W tym artykule dowiesz się jak w ciekawy sposób możesz dobrać drzwi pod kątem wyglądu, wielkości i koloru.

Drzwi wewnętrzne – jakie wybrać?

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać? To pytanie zadaje sobie każdy z nas. Trzeba jednak pamiętać, że wybór drzwi to decyzja na lata. Dlatego tak zwana okładka to nie wszystko należy jeszcze zwrócić uwagę na jakość. Jest to element wyposażenia, który codziennie mocno się eksploatuje, dlatego też nie mogą być one zrobione z materiałów, które przysłowiowo udało nam się znaleźć na złomowisku. Wybór drzwi najlepiej zaplanować zaraz przed końcem remontu. Warto dodać, że nie muszą w każdym pomieszczeniu znajdować się identyczne wejścia, lecz powinny się ze sobą komponować tworząc w ten sposób harmoniczną całość.

Jakie wybrać drzwi wewnętrzne?

Decydując się na wybór tych jedynych idealnych drzwi powinniśmy się kierować zasadą, że łączyć ze sobą powinniśmy maksymalnie 2,3 kolory. Aspekt ten nie dotyczy jednego pokoju, tylko wszystkich. Natomiast barwa drzwi musi pasować np. do podłogi, ściany ewentualnie jakiegoś mebla.

Drzwi, które pasują do podłogi – powinny być ze sobą jednolite kolorystycznie, gdyż w ten sposób wprowadzimy optyczną harmonię i elegancję do nowoczesnego wnętrza. Nie jesteśmy jednak w stanie zawsze osiągnąć taki efekt w szczególności, kiedy decydujemy się na łączenie paneli z drewna wraz z drzwiami wykonanymi przy użyciu płyt drewnopochodnych. Wtedy należy zadbać o to, aby jedna powierzchnia była ciemniejsza od drugiej. Będzie to lepsze rozwiązanie niż usilna próba uzyskania idealnej barwy każdego z elementów.

Drzwi, które współgrają ze ścianami – w tym przypadku najczęściej stawia się na białe drzwi, które wtapiają się w otoczenie łącząc się z białymi ścianami i sufitem. Nawet jeśli podejmiemy decyzję o wymianie podłogi i przemalowaniu ścian to biały właz dalej będzie współgrać z całym otoczeniem. Do wyboru jednak mamy masę innych barw między innymi odcień drewnopodobny. Warto jednak skupić się na tym, aby drzwi kolorystycznie wtapiały się w ścianę lub mocno od niej odbiegały.

Modne drzwi wewnętrzne

Oprócz już wspomnianych w tym artykule białych drzwi z roku na rok na popularności zyskują włazy drewnopodobne. Imitować możemy praktycznie każde drewno, które występuje w Polsce i na świecie. Od popularnych buków i jesionów po drewno teakowe, aż do korek i bambusów. Coraz częściej możemy spotkać także drzwi harmonijkowe. Nowoczesne modele nie są tymi harmonijkami, które wielu z nas może pamiętać z lat 90. Bowiem są one bardzo estetyczne i nowoczesne. Wybiera się je najczęściej w momencie, kiedy mamy styczność z małym mieszkaniem. Uzyskując modny i atrakcyjny efekt nie możemy zapomnieć również o klamkach do drzwi, gdzie różne ich rodzaje pasują do różnych aranżacji. W przypadku nowoczesnych wnętrz powinniśmy rozważyć zakup prostej klamki, która wykonana jest ze stali nierdzewnej. Klamki i drzwi muszą współgrać ze sobą będąc jednolite w całym mieszkaniu, czy domu.

Drzwi wewnętrzne z ukrytą ościeżnicą

Od niedawna cieszą się wysoką popularnością. Dają nam efekt tak zwanego zniknięcia w ścianie. W ten sposób wydaje się jakby przestrzeń była optycznie powiększona co prezentuje się bardzo stylowo. Jednak, jeśli chcemy osiągnąć 100% efekt to nie możemy zapomnieć o zawiasach i innych akcesoriach do drzwi, które ukryjemy w konstrukcji. Rozwiązanie to sprawi, że krawędź ościeżnicy będzie wystawać zaledwie na 1 cm, przez co będzie zupełnie niewidoczna. Decydując się na konstrukcje z aluminium będziemy mieć pewność, że całość jest dodatkowo wzmocniona. Dodatkowo do wyboru mamy szeroką gamę materiałów takich jak: płytki ceramiczne, szkło, tapetę, kamień itp. Możemy również rozważyć montaż nowoczesnych drzwi dwuskrzydłowych wewnętrznych, które wyróżniają się efektywną aranżacją, lecz nie tylko. Ten model drzwi jest szerszy, przez co nie będziemy mieć problemu podczas ewentualnego przenoszenia mebli, a także zyskamy o wiele większe przejście pomiędzy dwoma pomieszczeniami.