xlogdansk.pl

Twój ulubiony blog ogólnotematyczny

Lakierowanie proszkowe to jeden z najpopularniejszych sposobów pokrywania farbą różnorodnych powierzchni. Podczas tego procesu wykorzystywana jest specjalna farba proszkowa, która zapewnia świetne efekty. Ten rodzaj malowania posiada sporo zalet i ma bardzo dobre opinie. Zastanawiasz się, czym różni się od tradycyjnego malowania? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

Czym różni się lakierowanie proszkowe od zwykłego?

W ostatnich latach lakierowanie proszkowe, nazywane także malowaniem na sucho, cieszy się ogromną popularnością. Czym różni się od tradycyjnego lakierowania? Przede wszystkim tym, iż jest wykonywane na sucho. Do malowania proszkowego potrzebna jest farba w proszku, którą rozprowadza się na powierzchni poprzez natrysk elektrostatyczny bądź elektrokinetyczny. W efekcie uzyskuje się gładką i bardzo trwałą powłokę. Natomiast lakierowanie na mokro odbywa się poprzez nakładanie płynnej farby na daną powierzchnię. Proces ten jest bardziej czasochłonny i często mniej efektowny.

Lakierowanie proszkowe (Warszawa) – w jakich branżach wykorzystywana jest ta technika?

Lakierowanie proszkowe cenione jest w bardzo wielu branżach, a to wszystko przez to, iż gwarantuje świetne efekty. Wykorzystywane jest m.in. w branży motoryzacyjnej do malowania kołpaków, zderzaków czy ozdobnych listew. Cieszy się ono również ogromną popularnością w branży meblarskiej. Często jest stosowane do malowania mebli metalowych. Lakierowanie proszkowe używane jest także przy produkcji urządzeń AGD i RTV oraz maszyn rolniczych.

Lakierowanie proszkowe – dlaczego warto?

Lakierowanie proszkowe nie bez powodu cieszy się tak świetnymi opiniami. Przede wszystkim stosowane podczas niego proszkowe farby nie zawierają szkodliwych substancji, przez co są znacznie bezpieczniejsze dla środowiska i organizmów żywych. Ponadto powłoki wykonane poprzez malowanie proszkowe wyróżniają się ponadprzeciętną trwałością i odpornością na ścieranie. Dodatkowo dzięki lakierowaniu proszkowemu można uzyskać bardziej estetyczny niż w przypadku malowania tradycyjnego. Dużą zaletą tej metody jest również ekonomiczność. Powłoki wykonane za pomocą lakierowania proszkowego służą przez dłuższy czas i nie wymagają częstego odświeżania.

Lakierowanie proszkowe – Warszawa

Zastanawiasz się komu zlecić lakierowanie proszkowe? Warszawa to miasto, w którym znajdziesz doświadczonych i wykwalifikowanych fachowców zajmujących się malowaniem farbami proszkowymi. Profesjonaliści dokładnie pokryją wybrane elementy lakierem i sprawią, że będą one prezentowały się estetycznie. Ponadto zlecając to zadanie fachowcom, możesz liczyć na doradztwo i pomoc. Specjaliści z pewnością chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości związane z lakierowaniem proszkowym. Ponadto podczas konsultacji przedstawią Ci dokładnie swoją ofertę oraz poinformują Cię o cenie usługi. Wybierając doświadczoną firmę, z pewnością będziesz zachwycony efektami malowania proszkowego oraz trwałością uzyskanej powłoki.