xlogdansk.pl

Twój ulubiony blog ogólnotematyczny

Mikrodermabrazja jest zaliczana do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jej popularność stale rośnie. Coraz więcej kobiet chce dbać o swój wygląd w najbardziej profesjonalny sposób, jaki jest tylko dostępny – a więc w klinikach medycyny estetycznej. Natomiast ten zabieg jest przeznaczony dla osób, które chcą dogłębnie oczyścić swoją skórę.

Jak często mikrodermabrazja może być przeprowadzana, czym jest w praktyce i jakie rezultaty uzyskuje się dzięki niej? Czy warto się na nią zdecydować? Czy każdy ma możliwość poddania się takiemu zabiegowi? Warto lepiej przyjrzeć się mikrodermabrazji, aby przekonać się do przeprowadzenia jej.

Zabieg mechanicznego ścierania naskórka 

Cechą charakterystyczną mikrodermabrazji jest to, że polega na mechanicznym ścieraniu naskórka za pomocą urządzenia wyposażonego w specjalne głowice. Zabieg uznaje się za raczej mało inwazyjny ani nie trzeba obawiać się żadnych powikłań z nim związanych. Nie ma też konieczności wcześniejszego przygotowywania się do niego.

Mikrodermabrazja w Warszawie jest standardowym zabiegiem w działających tutaj klinikach. Warto jednak zwrócić uwagę na jej rodzaj. W przypadku diamentowej mamy do czynienia z zastosowaniem specjalnych głowic diamentowych, dzięki którym starta zostaje wierzchnia warstwa naskórka.

Warto także zwrócić uwagę na mikrodermabrazję wodno-tlenową, gdzie do złuszczania wykorzystuje się wartko płynący strumień soli fizjologicznej oraz sprężone powietrze. Jeszcze jedną możliwość stanowi ta korundowa. W jej przypadku wykorzystuje się rodzaj tlenku glinu do ścierania naskórka. Kryształki są wyrzucane z głowicy urządzenia pod ciśnieniem. Ta metoda jest też określana mianem piaskowania skóry.

Mikrodermabrazja – jak często robić i dla kogo ten zabieg będzie odpowiedni?

Zabieg będzie odpowiedni dla każdego, kto chciałby dogłębnie i efektywnie oczyścić swoją skórę. Nie ma konkretnych wskazań do jego przeprowadzenia, z pewnością jednak zadowoli nas efekt, który uzyskamy poprzez działanie głowic ścierających.

Mikrodermabrazja sprawdzi się szczególnie w sytuacji, kiedy mamy problemy z trądzikiem, wypryskami, zaskórnikami i zatkanymi porami. Zabieg ten będzie też pomocny przy różnego rodzaju przebarwieniach, rogowaceniu przymieszkowym, a także łojotoku skóry.

Nieprzyjemny w dotyku, szorstki naskórek oraz poszarzała cera – te problemy również zostaną zniwelowane w momencie, kiedy zdecydujemy się na ten zabieg. Zawsze warto więc wziąć pod uwagę tę opcję, gdy chcemy poczuć się lepiej we własnej skórze.

Zabieg warto dostosować do indywidualnych potrzeb skóry

Od razu widać, że warto korzystać z takich zabiegów medycyny estetycznej jak mikrodermabrazja. Jak często można wykonywać tę procedurę? Wiele kobiet się nad tym zastanawia już przed pierwszą wizytą w gabinecie medycyny estetycznej. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak jednoznaczna.

Bardzo ważna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, gdyż ten będzie w stanie ocenić bieżącą kondycję naszej skóry, a także oszacuje, jakie potrzeby ma cera. Dlatego też to, jak często robić mikrodermabrazję, stanowi kwestią indywidualną. Przyjmuje się jednak, że zdecydowanie najlepsze efekty daje przeprowadzenie zabiegu w seriach w odpowiednich odstępach czasu w zależności od typu skóry. Przerwy mogą wynosić 2- 3 tygodnie. Podtrzymanie efektu miękkiej i idealnie oczyszczonej skóry jest możliwe w sytuacji, kiedy później regularnie będziemy wykonywać ten zabieg około raz w miesiącu.

Zabieg nie jest raczej bolesny i nie wiąże się też z żadnym dyskomfortem – nie powinien więc budzić w nas żadnych obaw.

Mikrodermabrazja jest zabiegiem oczyszczającym i to stanowi jej istotę. Z powodzeniem można ją jednak połączyć także z innymi procedurami, jakie często można znaleźć w ofercie gabinetów medycyny estetycznej. Po procesie oczyszczania można podać na skórę różnego rodzaju substancje aktywne. Jej poszczególne warstwy są wtedy wyjątkowo “chłonne”, a związki mogą łatwiej wnikać w jej głąb. Substancje te mają za zadanie odżywić skórę, nawilżyć ją, a także spłycić zmarszczki.